MANUFAKTURA KRESOWA wyłoniła się z rodzinnej firmy gastronomicznej, której początki sięgają 1997 roku, a bogate doświadczenie kulinarne obejmuje: kuchnię staropolską regionalną, włoską, orientalną, grecką, a także organizację bankietów i uroczystości weselnych.

Jednakże zamiłowanie do Tradycyjnych Wyrobów Kresów Wschodnich i smaków znanych nam z dzieciństwa i babcinej kuchni, spowodowało ukierunkowanie działalności na produkcję tychże oryginałów, aby móc to co pyszne i znakomite propagować wśród spragnionych tradycyjnych smaków konsumentów.

Misją naszej firmy jest kultywowanie tradycji gastronomicznych Kresów Wschodnich, poprzez systematyczne poszukiwania starodawnych receptur oraz doskonalenie procesu produkcji i staranny dobór naturalnych produktów z ekologicznego Podlasia.

Nasze Sękacze powstają na podlaskiej wsi w okolicach Bielska Podlaskiego. W miarę możliwości staramy się korzystać z lokalnych półproduktów.

W produkcji naszych wyrobów nie stosujemy, żadnych konserwantów i sztucznych dodatków.

 

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

 

Tradycyjne Ciasta i Kresowe Specjały – Sękacz Kresowy, Mrowisko Babuni, Blok czekoladowy i biały z bakaliami, Orzeszki z masą czekoladową, Szyszki owsiane, Komin Ptysiowy, Tort Rosyjski.